Ümraniye Saç Ekimi

Ümraniye Saç Ekimi

Saç ekimi genetik faktörlerle ya da stres gibi sebeplerle saçların azalma olan ya da saç kaybı yaşayan kişiler için gerekli bir tedavidir. Ümraniye saç ekimi ile ilgili yaptığınız araştırmalar sonucu bu yazımıza ulaştınız. Yazımızı okumadan önce sol altta bulunan WhatsApp butonuna tıklayarak bize ulaşabileceğinizi ve saç ekimi konusunda aklınızda bulunan bütün soruları bize iletebileceğinizi lütfen unutmayın.

Ümraniye Saç Ekimi

İstanbul’un Ümraniye ilçesinde bulunan kliniğimizde saç ekimi hizmeti veriyoruz. Bütün süreçte de siz değerli hastalarımızın yanında oluyoruz. Gerek Üsküdar ve Kadıköy gibi çevre ilçeler de dahil olmak üzere tüm İstanbul’dan gerekse ülke genelinden birçok hastamız bize güveniyor. Ayrıca yurtdışından gelen yüzlerce kişiye de hizmet verdik.

Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Saç ekimi, erkek ya da kadın 20’li yaşlardan itibaren çeşitli nedenlerle saç dökülme sorunu yaşayan ve  saç ekimine engel fizyolojik hastalığı bulunmayan tüm bireyler için uygundur. Burada donör alanında yeteri kadar folikülünüzün bulunmasını gerektiğini lütfen unutmayın.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi için önce doktor kontrolü gereklidir. Gerekli tahlil ve tetkikler yapıldıktan sonra saç ekim aşamasına geçilir. Bu aşamada da greft sayısı gibi değerler kişiden kişiye göre değişeceği için, her hasta için yapılacak muayene sonucunda bir takım belirlemelere göre hareket edilir.

Saç ekimin kişiye özel bir operasyon olduğunu söylemiştik. Bu operasyonda genel olarak hastanın ense bölgesindeki dökülmeye dirençli saç kökleri toplanır ve seyrelme olan ya da tamamen dökülmüş olan kısımlarda açılan kanallara ekilir. Yine ön muayenede tıraşlı ya da tıraşsız saç ekimi yapılıp yapılmayacağı belirlenir.

Saç Ekimi Sonrası Ekilen Saçlar Dökülür Mü?

Her saç ekimi yaptıran kişinin en çok merak ettiği konu, saç ekiminin ardından ekilen saçlarda dökülme olup olmayacağıdır. Şu konu bilinmektedir ki ekilen saçlar birkaç haftalık süreçte dökülür. Ama bu korkulacak bir durum değil, saç ekim sürecinin doğal bir sonucudur. Dökülen saçlar 3-4 ay sonra tekrar çıkacaktır.

Ekim yapılan bölgede, ekilen saç dışında doğal yollardan dökülme olabilir. Bu da yeni bir saç ekimini gerektirebilir ama bu durum da kişiden kişiye farklılık gösterir.

Yorum Yap

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Herhangi bir sorunuz mu var?