Kadınlarda Saç Ekimi – 2024

Kadınlarda Saç Ekimi - 2024

Saç dökülmesi hem kadın hem de erkeklerde yaygın şekilde görülen bir sağlık sorunudur. Onlarca farklı nedenden kaynaklanan saç dökülmelerini durdurmak için her türlü kozmetik ürün kullanılmaktadır. Saç dökülmesi devam ettikçe başın tepesinde bir açıklık oluşur. Saç dökülmesine bağlı olarak başın tepesinde bir açıklık oluşmuşsa saç ekimi zamanı gelmiş demektir çünkü saç dökülmesinden sonra kullanılan kozmetik ürünler saçların çıkmasına izin vermez. Sadece erkeklere yapıldığına inanılan saç ekimi, kadınlarda da başarıyla uygulanabilmektedir. Saç ekiminin normal seyri ile işlem devam eder.

Herkes sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmak ister ancak bazen ve bazı durumlarda saç dökülmesi, moralin bozularak özgüveninizin kaybolmasına neden olur. Özellikle kadınlar için en önemli aksesuar saç ve kaşlardır. Saçlarınız ve kaşlarınız istediğiniz gibi değilse veya başka sebeplerden dolayı saçlarınız dökülüyorsa üzülmeyin. Artık her şeyin bir çözümü olduğuna göre saç ve kaş ekimi ile daha sağlıklı, gür saçlara ve kaşlara sahip olabilirsiniz. Eliminasyon birçok nedenden kaynaklanabileceği gibi genetik nedenlere de bağlı olabilir. Özellikle hamilelik döneminde hormonların değişmesi ile saç dökülmesi artar. Düzensiz beslenme, aşırı stres, düzensiz ve sağlıksız yaşam tarzı saç dökülmesinde büyük rol oynar.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Birçok yöntemi deneyip de istediği sonucu alamayan kişiler, uzun süreler ve seanslar geçirmek istemeyen kişiler daha kısa ve kesin çözüm olduğu için ekimi tercih etmektedir. Kadınlarda saç ve kaş ekimi için ayrı ayrı tıraş olmanıza gerek yoktur. Saçlarınızı tamamen kesmeden mevcut saçlarınıza dolgu yapabilir, seyrekliği giderebilirsiniz.

Kaşta istenilen model çizimi yapıldıktan sonra hastanın onayı ile operasyon süreci başlar ve çizimin yapıldığı alana ekim yapılır. Kaş ekimi işlemi saç ekimi işlemine benzer. Güçlü saç köklerinden alınan greftler problemli bölgelere nakledilir, ekilen saçların dökülme sorunu olmaz. FUE yöntemi ile yapılan saç ekiminin en güzel yanı ekilecek saçların kesilmeden ekilebilmesi yani kadınlarda saç ekiminde saçların kesilmesi söz konusu değildir. Ense bölgesinin üst kısmından pencere şeklinde alınan greftlerin neden olduğu incelme, saçlar alındığında dahi görülmez. Kadınlarda saç ekim genellikle dökülme için değil incelme için yapıldığından istenilen sıkılaşma sağlanır.

Kadınlarda Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Süreç Nasıl İşliyor?

Ameliyat öncesinde hasta üzerinde kontrol ve önlem amaçlı bazı testler yapılır. (Hepatit B/C – HIV – Sarılık) Değerlendirme sonuçlarına göre ekim işlemi yapılır. Ekim yapılacak bölgedeki saçlar tıraş edilir ve donör bölgeden greftler alınır. Alınan greftler organ nakli solüsyonunda bekletilir.

Son teknoloji uygulamalar kullanılarak kanallar tek tek açılır ve greftler tek tek ekilir. Saç ekimi işlemi ekim sonrası uygulanır. Hasta iki gün yıkanmaz ve ilk yıkama tesis tarafından yapılır ve 10 gün sonra tüy dökmek için tekrar tesise gelmesi istenir. 10 gün içerisinde hasta her gün kendini yıkar, her gün her yıkamadan sonra doğal görünümüne kavuşur. 3 ayda ekilen alanın %30-35’i büyümüştür.

Büyümenin %60-65’i 6 ayda gerçekleşir ve her hastanın yapısına bağlı olarak 8 ile 12. aylar arasında %100 büyüme gerçekleşir. Ekim sonrası mevcut saç ve kaşları korumak için vitamin kullanmak mantıklıdır. Özellikle kök hücre içeren multivitamin destekli serumların kullanılması büyük avantajlar sunmaktadır. Yıkama işlemleri sırasında şampuanın içeriğinde kimyasal, paraben ve boya bulunmamasına dikkat edilmelidir.

Saç Ekimi Kadınlarda İşe Yarar Mı? Ne Kadar başarılı?

Saç ekimi uzman bir ekip ve bayan saç ekimi doktoru tarafından yapılırsa %99 oranında başarı elde etmek mümkündür. Çok başarılı bir yöntemdir.

Saç Ekimi Kadınlarda İşe Yarar Mı?

Ömür boyu sürecek güvenli ve sağlıklı bir yöntemdir. Kullandığımız özel doku-organ nakli solüsyonu sayesinde saçların %99’u canlı tutulmaktadır.

Kadınlar İçin Saç Ekimi Fiyatları ve Uygunluğu Hakkında Bilgilere Erişin

Kadınlarda saç ekimi hemen hemen her yaşta yapılabilir. Kronik hastalığı olanlara (kalp, şeker, karaciğer yetmezliği, tansiyon ve böbrek yetmezliği), hamilelere ve aşırı madde tüketen kişilere yaklaşmak sakıncalıdır. Uygulama yapılsa bile çok kısa bir süre sonra özellikle madde kullanan kişilerde greftler tutunamaz ve köklerinden dışarı çıkar. Operasyonun süresi ortalama greft sayısına göre değişir.

Tıraşsız saç ekimine operasyon sırasında saçlar kesilmediği için ekim işlemi saçların arasına yapılır. Saçlar arasına ekim yapıldığında kanama diğer saçlara da yayılır ve ilk yıkama operasyondan sonraki 2. gün yapıldığından kanama burada kurur. Tam bir yıkama yapılamadığı ve bu bölgede kan pıhtıları kaldığı için bu hem hastayı hem de yıkama sırasında yeni ekilen saçı rahatsız eder.

Yıkama sırasında yeni ekilen saçlar hareket edebilir, dışarı çıkabilir ve zarar görebilir. Bu da greft kaybına yol açar ve ekim alanlarında boşluklar oluşturur. Bu nedenle saç ekimi öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Saç ekimi öncesi iyi bir araştırma yapmanız ve sonrasında doktorunuzun tavsiyelerine uymanız süreci sizin için kolaylaştıracaktır. Saç ekimi hakkında detaylı bilgi almak ve ön muayene olup olmadığını öğrenmek için aşağıdaki WhatsApp numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Herhangi bir sorunuz mu var?