Saç Mezoterapisi Nedir? Saçlara Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Saç Mezoterapisi Nedir? Saçlara Sağladığı Faydalar Nelerdir?

Saç mezoterapisi saç tellerini kalınlaştırarak dökülme gibi problemleri ortadan kaldırmayı sağlar. Aynı zamanda saçların ihtiyaç duyduğu aminoasit, vitamin ve mineralleri enjekte eder. İnce uçlu iğneler vasıtasıyla uygulanan bir işlemdir. Saç köklerini derinden beslediği için daha canlı ve parlak bir görünüm ortaya çıkar. Bu işlemi gerçekleştiren kişilerin yorumları genellikle olumlu yönde olmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmek isteyen kişilerin mutlaka alanında uzman olan kişilere yaptırması gerekir. Saç ve saç derisi ile ilgili oluşan bütün problemleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Saçları ile ilgili şikâyetleri bulunan kişilerin tercih edebileceği yöntemler arasında yer alır. Kişiden kişiye bağlı olarak gösterdiği sonuçlar değişiklik gösterir. Fakat genellikle alınan sonuçlar olumlu yöndedir. Özellikle saç dökülmesi gibi problemler yaşayan kişilerin mutlaka bu yöntemi tercih etmesi gerekir. Son yıllarda kadınlar tarafından çok fazla tercih edilen yöntemlerden biridir. Yaş sınırlamasına gerek duyulmadan yapılan saç mezoterapisi, hiçbir yan etki barındırmaz.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Saçların ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral ve aminoasitlerin saç derisine enjekte edilmesi işlemine saç mezoterapisi adı verilir. Saçların gelişmesi ve uzaması için amino asit ihtiyacı söz konusudur. Bu işlem sayesinde saçın ihtiyacı olan bütün maddeler sağlandığı için daha sağlıklı bir saç yapısı ortaya çıkar. Saç köklerini besleyen bileşenler ince uçlu iğneler sayesinde saça yerleşir. İnce telli saçları kalınlaştırmanın yanı sıra saç dökülmesi gibi problemleri de ortadan kaldırır. Çevre kirliliği, stres, genetik faktörler, gerginlik ve düzensiz uyku gibi durumlardan kaynaklı olarak saç yapısı bozulmaya başlar. Bunun sonucunda da saç dökülmesi gibi problemler meydana gelmeye başlar. Saç mezoterapisi sayesinde bu gibi problemlerin önüne geçmek mümkün olur. Düzenli seanslar ile gidilip kısa süre içerisinde fayda sağlamak mümkün olur. Seans süreleri 30 dakika ile 45 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda seans arasında çok fazla acı hissetme durumu söz konusu değildir.

Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanır?

Saç mezoterapisi hem erkekler hem de kadınlar için uygun olan bir işlemdir. Aşırı saç dökülmesi ya da kellik gibi durumlar ile karşı karşıya kalan kişiler için son derece uygun bir işlem olmaktadır. Son yıllarda çok fazla tercih edilen işlemler arasında yer alır. Yan etkisinin bulunmamasından kaynaklı olarak her yaş grubu ve her cinsiyet için geçerlidir. Işlem gerçekleştirilirken herhangi bir ağrı hissedilmediği için küçük yaştaki kişiler için de uygulaması bulunur. Aynı zamanda kepek problemi yaşayan kişiler için de son derece uygun bir işlem olmaktadır. Saç derisini beslediği için kepek oluşumu ortadan kalkar. Daha kalın saç telleri için de uygulanan bir işlemdir. Saç mezoterapisi doğru bir şekilde uygulandığı zaman dökülen saçların yerine yeni saçlar çıkar ve gür bir saç görünümüne ulaşmış olursunuz. Vitamin ve mineral takviyesi yaptığı için daha parlak ve daha sağlıklı saçlara ulaşırsınız.

Saç Mezoterapisinin Saçlara Faydaları

Saç mezoterapisinin saçlara pek çok faydası bulunur. Özellikle kadın tipi saç dökülmesi yaşayan kişilerde büyük bir fayda sağlamaktadır. Saç mezoterapisi faydaları şu şekildedir:

  • Saç tellerini kalınlaştırır ve saçların ömrünü uzatmaya yardımcı olur.
  • Saç dökülmesinin sebebi ne olursa olsun durdurmaya yardımcı olur. Böylece kellik gibi problemler ortadan kalkar.
  • Saçlarda çeşitli sebeplerden kaynaklı oluşan kepek problemini tamamen ortadan yok eder. Böylece daha sağlıklı bir saç kavuşabilirsiniz.
  • Saç derisinde meydana gelen koku problemini tamamen yok etmeye yardımcı olur.
  • Boyalı saçlara sahip olan kişiler bu işlemi yaptırdıkları zaman boyanın uzun süre korunması söz konusu olur.
  • Saçların daha parlak ve daha hacimli görülmesi konusunda büyük bir fayda sağlar.
  • Yıpranan saçların onarılması konusunda ön plana çıkan tedavi yöntemleri arasında yer alır. Sürekli olarak ısıl işleme maruz kalan saçlara uygun bir işlemdir.

Yorum Yap

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Herhangi bir sorunuz mu var?